RUKOMET

Zaječar pobedio Naisu by Cvetkovic
октобар 8, 2011, 10:01 am
Filed under: Rukomet u Nišu, Rukomet u Timočkoj Krajini, Super liga

Rukometašice Zaječara savladale su u utakmici 3 kola Super lige Srbije ekipu niške Naise, rezultatom 33:22 (na poluvremenu 17:9). Zaječarke su odlično otvorile meč i napravile razliku od 5 golova jako rano u meču, 6:1, mlada ekipa Naise se nakon početnog pritiska pokrenula ali sve što su do kraja poluvremena uspele da urade jeste da ubace samo 9 golova u mrežu Zaječara. Razlog svemu ovome je odlična Teresa Pislaru koja je branila fantastično i u prvom poluvremenu uspela da skupi preko 20 odbrana. Strateg domaće ekipe, Dragan Markov pokušavao je da izvede kombinovani sastav Zaječara na teren, nije na raspolaganju imao Slađanu Pop-Lazić, Petru Vrdoljak (visoka temperatura), dok je Jelena Erić ipak zaigrala iako je pre početka utakmice imala isti problem.Lošem zdravstvenom bilansu treba dodati i najveće pojačanje prelaznog roka Martu Mange koja je i dalje pod terapijama i Martinu Pavić.

Drugi deo igre bolje su otvorile igračice Naise i za nepunih 10 minuta uspele da spuste rezultat na samo 3 gola razlike, 18:15, tada se na teren SRC Kraljevica, vraćaju Verica Nikolić, Pislaru i Peraica i vraćaju razliku na 24:16, a Zaječarke su do kraja meča samo povećavale razliku.Najefikasnija na meču kod domaće ekipe bila je Verica Nikolić sa 9 golova, pratila je Aneta Peraica sa 8 i Tanja Vučković sa 6, a u gostujućoj ekipi najefikasnija je bila Ćubela sa 6 golova.

RK Zaječar – RK Naisa 33:22 (17:9)

Hala: SRC Kraljevica, gledalaca:800
sudije: Branislav Đokić, Boban Blagojević (Jagodina), delegat: Radenko Gagić (Čačak)

UČINAK EKIPA:

RK ZAJEČAR: Mišković, Matić 2, Peraica 8, Bartošić 3, Erić, Stoiljković 1, Pislaru (igrač utakmice), Vrdoljak, Vučković 6, Nikolić 9, Georgijev 1, Nišavić 3, Dragoljubović, Milanović, Mange.
trener: Dragan Markov, sedmerci: 4/4, isključenja: 4 minuta

RK NAISA: Kačarević, Premović 2, Ćubela 6, Dimić, Lapajne 5, Grujić, Đoković 4, Nedeljković 1, Petković, Jovanović 1, Zdravković T., Petrović 2, Zdravković J., Stankovski 1, Filipović, Marković.
trener: Svetislav Jovanović, sedmerci: 3/2, isključenja: 4 minuta

Izvor : RK Zaječar