RUKOMET

Metaloplastika uspešna na startu by Cvetkovic
септембар 21, 2011, 2:25 pm
Filed under: Regionalna liga | Ознаке: , ,

Pred svojim navijačima, Šapčani su slavili proti Izviđača 28:22 (13:12), pošto su slomili otpor predstavnika Bosne i Hercegovine u poslednjih 15 minuta i tako upisali svoju prvu ‘trojku’.

Gosti iz Ljubuškog su se držali u meču, pa i vodili u prvom delu, pre svega zahvaljujući svom raspoloženom golmanu Benjaminu Buriću, koji je u prvih 30 minuta odbranio 13 lopti.

Poslednje izjednačenje viđeno je u 40. minutu pri rezultatu 19:19, a do kraja susreta, gosti su postigli samo tri gola, što je i rešilo pitanje pobednika. Odlična odbrana, razbranjeni Arsić na golu i ubojiti Marjanović i Mitrović u napadu, bili su dovoljni za pobedu Šapčana, koji su najboljeg aktera susreta imali upravo u svom reprezentativnom levom krilu Filipu Marjanoviću, koji je meč završio sa 10 pogodaka.

Metaloplastika Zorka Keramika– Izviđač MI Grupa 28:22 (13:12)
Metaloplastika: Rajičić sedam odbrana, Arsić devet odbrana, Karanović 3, Živanović, Stančić, Aleksić, Krečković, Marjanović 10(4), Dragaš 4, Medurić 3, Marković, L. Mitrović 7, Grujičić, M. Mitrović 1, Maksimović, Teodorović.
Izviđač: Burić 17 odbrana, Tolić jedna odbrana, Milićević, Milas, Matić 6 , Kordić, Ilić 5, Zeljić 3, Boras 3, S.Burić 2, Grbavac 1, Malinović 1, Vegar 1, Džeba, Ereš.
Igrač utakmice: Filip Marjanović (Metaloplastika)

Jedini preostali srpski predstavnik u SEHA ligi Crvena zvezda takmičenje započinje na svom terenu duelom sa Nekseom u sredu od 17 časova.

U prošlom kolu su igrali nerešeno sa Zagrebom. Oni su druga ekipa u Hrvatskoj. Mislim da će biti prava utakmica. Ozbiljna su ekipa koja ima izgrađen sistem. Prilagođavaju se svakoj odbrani”, rekao je Igor Butulija, trener crveno-belih.