RUKOMET

RK ZAJEČAR – RK RUDAR 34:29 by Cvetkovic
септембар 23, 2010, 9:11 am
Filed under: Rukomet u Timočkoj Krajini, zajecar

Zaječarski i kostolački rukometaši odigrali su utakmicu prvog kola Prve lige Srbije unapred. Mlada ekipa Zaječara koja želi opstanak u ovoj ligi, iznenadila je je goste koji su u proteklom prvenstvu bili treći kandidat za titulu prvaka i oba puta su savladali Zaječarce: u Kostolcu sa dva u Zaječaru sa tri razlike. Gosti su ušlu u ovu utakmicu s neskrivenom željom da opet odnesu bodove iz Zaječara. U prvom poluvremenu vodili su sa jedan do tri razlike, a samo koji sekund pre kraja poluvremena Avramović je izjednačio. U nastavku se sve preokrenulo. Zaječarci, predvođeni izvanrednim taktičarem Sašom Radosavljevićem, preuzeli su igru u svoje ruke i stalno bili u vođstvu sa 3 do 5 razlike, a pobednik je rešen u 53 minutu kada je Zaječar postigao plus sedam.

Valja reći da je najbolji na terenu bio novajlija iz Jagodine Mladen Radojević sa 2 pogotka iz igre, a njemu uz rme bio je golmanski as Milan Stanković, bivši golman Kristala, Partizana i u klubova u Italiji. Ekipa Zaječara je u ovo prvenstvo ušla takoreći bez kontrolnih utakmica. Igrali su samo jednom u Negotinu (39:18) i tek na ovoj premijernoj utakmici za bodove počeli da se uigravaju kao ekipa. Osim Radojevića i Stankovića pohvale zaslužuje mladi pivotmrn Miljan Genčić koji je ponikao u rukometnoj školi Zaječara.

ZAJEČAR – RUDAR 34:29 (16:16). Hala Kraljevica. Gledalaca:1.000. sudije: Cvetković i Nikolić/Leskovac. Sedmerci: Zaječar 3:3, Rudar 4/4. Isključenja: Zaječar 8, Rudar 12 minuta.

ZAJEČAR:
Stanković (16 odbrana), Tomić, Radojević 11, Genčić 8, Avramović 5, Janićijević 5/3, M. Ćirić 4, Milojević 1, Janković, Hadžić, Veljković, A. Ćirić, Racić, Vojinović. Trener: Saša Radosavljević.

RUDAR:
Đorđević (7 odbrana), Vuković (6 odbrana), Urankar, Ivanović 8/1, Stojković 8/3, Ivan Ajdančić 6, M. Stojković 3, Merdović 2, Martić 2, N. Đorđević, Nedeljkov, Ivošević, Kopanja, Šćućurović,. Trener: Dragan Ajdačić.