RUKOMET

Favoriti sigurni na premijeri by Cvetkovic
септембар 19, 2010, 12:37 pm
Filed under: Super liga

Počela je nova sezona u rukometnoj Superligi Srbije za muškarce, prvi trijumf u novoj sezoni ostvario je šampion Kolubara, a gosti su ostvarili pet pobeda.

„Krtice“ su u Lazarevcu sa 32:20 pobedili Vojvodinu Železničar koja je imala prednost od dva gola na poluvremenu.

Najubedljiviji bio je Partizan koji je kao gost sa 35:21 savladao Jugović Unimet u Kaću. Sigurna na gostovanju bila je i Crvena zvezda koja je pobedila Naisus 33:25.

U jednom od najzanimljivijih duela Crvenka je na svo mterenu pobedila Smederevo 26:25. Gosti su veći deo meča bili u prednosti, kontrolisali su rezultat od 12. do 44. minuta, a u dva navrata su imali i pet golova viška (13:8, 14:9).

Ipak, Crvenka 15 minuta pre kraja realizuje četiri uzastopna sedmerca i prelazi u vođstvo (22:21). U uzbudljivom finišu briljirao je golman domaćih Mladen Mjerimačka koji je sa ukupno 16 odbrana bio jedan od najzaslužnijih za pobedu Crvenke.

Holpert je bio prvi strelac meča sa devet golova, markez i Stanković su postigli po pet koliko su imali i Kostić i Filić kod gostiju. Najefikasniji u Smederevu bio je Trumbetaš sa pogotkom više.