RUKOMET

Španija pobedila u Zaječaru by Cvetkovic
април 1, 2010, 8:07 am
Filed under: Evropa, Reprezentacija | Ознаке: , ,

Rukometašice reperezentacije Srbije poražene su od Španije sa 21:20 (12:10) u 3. kolu grupe 5 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2010 godine.

Srbiji je ovo prvi poraz u grupi posle pobeda protiv selekcija Grčke i Turske. Ceo meč je bio neizvestan, ali je pet vezanih sedmeraca dosuđenih za Španiju u poslednjih osam minuta odlučilo pobednika.Najefikasnije u našem timu bile su Katarina Krpež sa 5 postignutig golova i Jovana Bartošić i Sanja Damnjanović sa 4 gola. Za Španiju je Karmen Martin postigla osam poena.

Rukometašice Srbije pružile su veoma jak otpor vicešampionkama Evrope, koje su se ipak bolje snašle u neizvesnoj završnici. Srbija je u uvodnim minutima meča povela sa 2:1, ali su gošće veoma brzo napravile rezultatski preokret i čuvale vođstvo od dva gola do kraja poluvremena.
Španija je i prva dva gola u drugom poluvremena postigla posle slobodnih udaraca sa sedam metara. Srbija je došla do izjednačenja u 42. minute preko Sanje Damnjanović, bilo je 14:14. Onda su reprezentativke Španije za 20 sekundi postigle dva gola. Srbija posle golova Damnjanović i Krupež stiže do novog izjednačenja, 16:16. Katarina Krupež je postigla još jedan gol iz kontra napada, a posle gola Popovićeve Srbije povela sa 18:17.

Slađana Tomašević je odbranila sedmerac u 54. minutu, kod rezultata 18:17 za domaći tim. Ipak do kraja susreta svirana su još tri sedmerca za Španiju, a sva tri je uspešno realizovala Marta Mange. Mange je najbolja igračica Španije, a prvi gol je postigla upravo iz sedmerca tek u 53. minutu. Srbija je preko Cvijićeve došla do novog izjednačenja u 59. minutu, 20:20. A onda je Mange postigla svoj prvi gol iz igre, i postavila konačan rezultat, 21:20 za Španiju. Imala je Srbija priliku da izjednači u poslednjim sekundama preko Jovana Bartošić, ali su Litvanske sudije koju su dosta grešile tokom celog susreta dosudile prestup.

U četvrtom kolu kvalifikacija, koje se igra već u nedelju 4. aprila, ponovo se sastaju Srbija i Španija, a meč se igra u mestu Estelja Navara.