RUKOMET

RK ZAJEČAR – HANDBALL ACADEMIE 39:27 by Cvetkovic
новембар 1, 2009, 11:57 am
Filed under: Evropa, Rukomet u Timočkoj Krajini | Ознаке: , , , ,

ZAJECARZaječar – Handbal akademija 39:27 (14:13). – Hala „Kraljevica. Gledalaca 2000. Sudijski par dama iz Turske: Unlu Pinar i Simsek Mehtap. EHF delegat: Remus Kojokaru/Rumunija. Sedmerci Zaječar 8/7, Akademija 3/2, Isključenja: Zaječar 4, Akademija 6 minuta.

ZAJEČAR Đerić (14 odbrana, sedmerac), Mišković (4 odbrane). Popović 9/2, Todorovska 6, Damjanović 5, Pop Lazić 5, Medved 4/3, Varlec 3, Filipović 3 Bartošić 2/2, Kamper 1, Varlec 1, Pokrajac. Trener: Dragan Markov.

HANDBAL AKADEMIJA: Vurt 1 (11 odbrana, 2 sedmerca) Van Der Pilj, Vester, Jongenelen, Klik 5, Hiekstra4, Mielker 1, Messeenert 2, Van Dort 7/2, Abinin 6, Kornet, Šenaker, Van Histelji, Melestein 1.Trener: G-đa Heidi Veltmat.

Rukometašice Zaječara krupnim korakom su zakoračile u Evropu. U prvoj utakmici 3. kola Čelendž kupa Evrope visoko su savladale holandskog predstavnika Handbal akademiju sa 39:27 (14:13). Zaječarske rukometašice su loše počele, ali su izvanredno završile utakmicu. Tek u 11. minutu su povele sa 3 razlike, koliko si imale i u 27. minutu. Međutim, u samom finišu prvog poluvremena gošće su pokazale svoju vrednost, znanje i borbenost, poluvreme završile sa samo 13;14, a u prvim sekundama nastavka igre čak i izjednačile na 14;14. I to je bilo sve od holandskih „lala“. Istina imale su i još dva izjednačenja – 15:15 i 16:16. U ekipi gošći nije bilo ni jedne reprezentativke Holandije koja je 8. juna lane u Zaječaru poražena 28:31 u revanš kvalifikacionoj utakmici za prvenstvo Evrope u Makedoniji.

U preostalih 25 minuta igre potpuni rezultatski preokret. Holanđanke gube snagu i koncentraciju, a Zaječarke se razmahnule i nemilosrdno im punile mrežu, naročito kontrama u finišu. Strateg Zaječarki Markov ovako je ocenio igru: „Naš problem u prvom poluvremenu bio je veliki broj tehničkih grešaka, čistih promašaja i šuteva, Neuobičajeno i nedopustivo za jednu ovako iskusnu ekipu. U nastavku smo podigli i nivo realizacije, odbranu zadržali na istom nivou i pojačali golmanske odbrane. Ne smemo dozvoljavati ovakav pad koncetracije, jer nas čeka još mnogo teških utakmica. Očekuje nas revaš u Holandiji gde ćemo takođe ići na pobedu. Zahvaljujem se izvanrednoj publici na evropskom ponašanju i svesrdnoj pomoći.“

Najnovije pojačanje ekipe i debitant u ovoj utakmici reprezentativka Srbije Sanja Damjanović: „Mislim da smo večeras prikazali i objasnili šta znači reč promašaj. U meč smo ušle malo dekoncentrisano, ali smo to u drugom poluvremenu rešile i nadoknadile. Imala sam sreće što smo pobedili u utakmici u kojoj je ovo bio moj prvi nastup.“

U sedam utakmica ovog kola Zaječarke nisu postigle najvišu pobedu (12 razlike), ali su sa 39 golova bile najefikasnije, što je ohrabrenje za revanš u subotu, 7 novebmra, u Holnadiji i za naredne utakmice. Uprkos direktnom prenosu utakmice na RTZ poblika je bezmalo do maksimuma ispunila gledalište i bila istinski osmi igrač.