RUKOMET

Kolubara osvojila Petrohemija kup by Cvetkovic
мај 10, 2009, 9:43 pm
Filed under: Ostale vesti, Rukomet u Nišu | Ознаке:

Rukometaši Kolubare osvojili su Petrohemija kup Srbije, pošto su u Nišu pobedili Partizan Si&Si rezultatom 22:18 (12:6).

To je prvi trofej u istoriji lazarevačkog kluba, koji se sa Partizanom ove sezone bori i za titulu u Superligi. Kolubara je od samog početka imala prednost, a Partizan je tokom celog meča samo jednom uspeo da izjednači.

Meč je počeo odlično za zeleno-crne, koji su poveli 6:1. Partizan do poluvremena nije uspeo da uhvati priključak, a Lazarevčani su na odmor otišli sa plus 6.

U drugom poluvremenu beogradska ekipa igrala je znatno bolje. Na sredini poluvremena razlika je prvi put pala ispod tri gola (17:15), a pritisak crno-belih se nastavio. U 53. minutu prvi put na utakmici Partizan je izjednačio (18:18), pošto je sudija procenio da je lopta posle odbitka od stative prešla liniju.

Ispostavilo se da je to poslednji gol Partizana na meču. U sledeća dva napada Kolubara je postigla golove i mirno ušla u samu završnicu, a do kraja razlika je povećana na čak četiri gola.

Najefikasniji na meču bio je Savić sa 6 golova, Lalić je postigao 4, a Mitrović 3 za pobedničku ekipu, dok su u timu Partizana Marjanac i Milinić dali po 4 gola.

Za najboljeg igrača finalnog turnira izabran je golman Lazarevčana Šandor Hodik.