SP: Poraz za kraj i osmo mesto by Cvetkovic
јануар 29, 2009, 8:04 pm
Filed under: Reprezentacija | Ознаке: ,
Fonet
Fonet

Rukometna reprezentacija Srbije zauzela je osmo mesto na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj.
Naš nacionalni tim poražen je od Švedske rezultatom 37:29 (20:16) u borbi za sedmu poziciju. Najefikasniji u ekipi Jovice Cvetkovića bili su Marko Vujin i Nenad Vučković sa po pet golova, na drugoj strani odličan je bio Matijas Gustafson sa sedam pogodaka iz isto toliko pokušaja.

U prvom poluvremenu reprezentacija Srbije samo je jednom vodila i to na početku 1:0 golom Alema Toskića. Naši reprezentativci loše su počeli meč i propustili da realizuju četiri uzastopna napada. Šveđane je predvodio Oskar Karlen koji je u prvom poluvremenu postigao pet golova. U našem nacionalnom timu po tri puta su se u strelce upisali Vujin, Vučković i Bojinović.

Fonet
Fonet

Rukometaši Švedske na odmor su otišli sa četiri gola prednosti (20:16), a do kraja utakmice to vođstvo su udvostručili. U drugom poluvremenu, raspucali su se Jonas Kalman (četiri gola) i Kim Anderson (šest golova).

Naši reprezentativci su lako gubili lopu, a kada bi stvarali šanse nisu uspevali da ih realizuju. Prednost protivnika bila bi još veća da golman Dimitrije Pejanović nekoliko puta nije odlično intervenisao. Najveći zaostatak Srbija je imala u poslednjem minutu meča kada je Anderson bio precizan za 37:28.

Peto mesto na šampionatu sveta zauzela je Nemačka koja je savladala Mađarsku rezultatom 28:25, dok je na 11. pozicija selekcija Makedonije koja je bila bolja od Južne Koreje 32:31. Polufinalni dueli na programu su u petak, sastaju se Francuska – Danska (17.30) i Hrvatska – Poljska (20.30).

Srbija: Kojić 2, Ćuruvija 2, Šešum 2, Vujin 5, Vučković 5, Stojanović 1, Toskić 3, Stanić, Ilić 2, Bojinović 3, Marković 2, Pejanović, Prodanović 2, Nikolić.

Švedska: Gustafson 7, Anderson 4, Kalman 6, Lenartson, Doder 3, Sjostrand, Arhenius 3, Larholm 3, Karlen 5, Larlson, Jakobson 2, Falgren 4.