RUKOMET

Poraz Srbije i od Brazila by Cvetkovic
јануар 19, 2009, 7:37 pm
Filed under: Reprezentacija | Ознаке: ,

Reprezentacija Srbije poražena je od Brazila 32:30 (14:14) u trećem kolu grupe D Svetskog prvenstva u Hrvatskoj.
Srpski rukometaši nisu uspeli da ponove igru kakvu su prikazali protiv Danske u prvom poluvremenu pa su tokom celog meča zaostajali za Brazilcima. Tokom drugog poluvremena Brazil je imao jedan gol predonsti, Srbija je izjendačavala rezultat ali nije uspevala da preokrene. Odlučujući momenat bio je tri minuta pre kraja kada su pro golu prednosti Brazilci doboli sedmarac, a Srbija zaradila isključenje.

Najefikasniji igrač u srpskoj reprezentaciji bio je Momir Ilić sa sedam golova, dok je Ratko Nikolić dodao pet, a Marko Vujin četiri. U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Ribeiro sa 11 golova, a Laureano je postigao šest.

Posle tri kola, Srbija ima pobedu i dva poraza kao i Brazil. Naredni protivnik ekipe Jovice Cvetkovića je Norveška u sredu od 19 časova.