Poraz Amazonki u prijateljskoj utakmici! by Cvetkovic

Sudije: Ilić MIlan (Bor) i Kuzmanović Ljubiša (Bor)

Gledalaca: oko 300

RK ZAJEČAR: Rajhel O. (1), Radić T. (1), Ćubela S. (2), Vraneš M. (1), Bailov B, Marković V, Bajagić A,  Živadinović N. (6), Bežanović E. (2), Mićić N. (5), Dragaš I. (2), Milanović N. (1), Pajkić T. (1).

RK NAISA: Jovanović A, Goncareva I, Savković I (3), Kuzmina N,  Arsić I (2), Turanjanin N (2), Koprec S. (2), Tošković J. (2), Bartušić J. (4), Milačić A. (3), Stefanović M. (1), Kaličenko I. (3), Milošević I. (1), Filipović I. (2), Rogan O, Poplazić S. (2).

Hladno subotnje popodne u Zaječaru obelezila je prva rukometna utakmica u 2009.  godini izmedju domaćih rukometašica i Naise.  Amazonke su poražene rezultatom 22-27 (11-15).
Naisa  je u ovu prijateljsku utakmicu od samog početka ušla angažovanije i već u 7. minutu napravila prednost od 4 gola, pri rezultatu 1-5. Tada Zaječarke počinju sa boljom igrom, ulaze u seriju od nekoliko golova, ali je uglavnom tokom celog prvog poluvremena Naisa imala blagu prednost od 1 – 2 gola. U tom prvom poluvremenu Amazonke nemaju sreće – dosta šuteva odlazi pored gola. Sa druge strane, Naisa je gotovo sve svoje akcije uspešno realizovala, pa se stekao utisak da ovo nije bio pravi dan za  našu odličnu Bosiljku Bailov koju je pred kraj prvog poluvremena zamenila Marija Smiljanić. Ispostavilo se da je to odličan potez trenera domaće ekipe jer je u drugom poluvremenu Marija imala nekoliko fenomenalnih odbrana za redom i time izmamila aplauz sa tribina! Na kraju je medju stative stala i Maja Dragoljubović koja je uspela da zaustavi jedan sedmerac. Sredina drugog poluvremena potpuno pripada Naisi koja je dominirala i povela sa 21-15 u 48. minutu i tada je bilo jasno da će trijumfovati.  Ipak, na čelu sa vrlo efikasnom Nedom Živadinović, Zaječarke su uspele da realizuju nekoliko sjajnih akcija i smanje prednost Naise na gol razlike! U 56. minutu je na semaforu stajalo 23-24. Tada se otišlo na poslednji time-out, a verna publika je stala na noge i navijala za svoju ekipu verujući da će se na kraju ipak radovati pobedi. Ipak, prva akcija nakon odmora i nesporazum u našim redovima – loptu koja je namenjena Ćubeli presekla je igračica gostujuće ekipe i iz neočekivanog napada postigla pogodak i time na ovaj meč stavila tačku. Do kraja je Naisa postigla još dva gola za konačnih RK Zaječar 22, Naisa 27.

Revanš utakmica ovih timova odigraće se sledeće subote u Nišu.