RUKOMET

Proleter ostaje u Evropi! Kolding bolji od Partizana! by Cvetkovic
новембар 23, 2008, 7:52 am
Filed under: Evropa

Rukometaši Proleter Naftagasa, jedini su srpski klub, koji ostaje u Evropi. Naime, Zrenjaninci su u revanšu trećeg kola Čelendž Kupa na svom terenu dostigli neophodnih +5 (19:24) i na kraju završili sa +8 protiv poljske ekipe Kilcea 23:15 (12:7). Na „Banjici“ večeras, Partizan Si&Si je ubeležio i drugi poraz od danske ekipe Koldinga 31:35 (19:17) (prvi meč 27:41). Odlično su crno-beli odigrali poslednjih deset minuta prvog poluvremena, poveli i sa tri gola razlike, ali to je bilo sve, protiv objektivno jačeg protivnika. U drugom delu, Danci pojačavaju gas i prelaze u vođstvo. Iako su pokušavali da dođu barem do počasne pobede, igrači Partizana nisu uspeli u tome, a minus je na kraju, možda bio i veći od onog što smo videli na parketu. U redovima pobednika, golman Petersen je upisao 18 odbrana (4 sedmerca), dok su strelci bili ravnomerno raspodeljeni (Skot i Seifert po 6). U redovima srpske ekipe, solidan golman Ljubenović sa 10 odbrana, dok su Radosavljević i Tubić postigli po pet golova.

Comments Off on Proleter ostaje u Evropi! Kolding bolji od Partizana!