RUKOMET

Juniorke Srbije pobedile Čačanke! by Cvetkovic
новембар 22, 2008, 6:49 am
Filed under: Reprezentacija

Ženska juniorska reprezentacija Srbije nalazi se u Vrnjačkoj Banji na kontrolnom okupljanju. Juče su i odigrale prvu utakmicu kao juniorke od kako ih je iz kadetske selekcije preuzeo trener Duško Milić. U prijateljskoj utakmici sa superligaškom ekipom Čačka juniorke su bez golmanke Čolić(povreda) i pivotmenke Cvijić(na pripremama sa seniorkama) zabeležile pobedu rezultatom 32-27.

Duško Milić je prvi put izveo juniorke na teren, samo ovaj put bez Cvijić i Čolić(povreda). Utakmici su prisustvovale seniorke Srbije koje su sa posebnom pažnjom posmatrale budućnost našeg rukometa i pružile im veliku podršku. Čačanke su u uvodnim minutima koristile početne greške i neuigranost juniorki, ali kako je vreme odmicalo dolazila je do izražaja igra u odbrani i to se lagano odražavalo i na rezultat. Posebne ovacije i aplauz dobila je Nikolić efektno završivši poslednji napad u prvom poluvremenu. U drugom delu su se još više razigrale Trifunović, Živković i Radojičić tako da pobeda juniorki nije dolazila u pitanje. Sve devojke su dobile priliku da zaigraju, a pohvaljene su od strane stručnog štaba za trud zalaganje na utakmici.

Srbija(juniorke) – Čačak 32-27

Srbija: Latak(4 odbrane), Georgijev(14 odbrana), Ribičić, Radojević 4, Marković, Vujković, Radojčić 2, Obradović, Trifunović 9, Stanisavljević, Nikolić 5, Sekulić, Žunjić 3, Kolundžić 1, Živković 6, Pajić, Vasić, Tomanić 1.

Čačak: Džoković, Vučković 1, Đekić 5, Vujović 1, Tošović(11 odbrana), Janjić 4, Sando 7, Filipović, Četić 2, Mihajlović, Janjić, Kuridža 7, Popović.